Čo je Apple One a mali by ste sa prihlásiť na odber?

Využiť balík služieb Apple One by mohlo byť šikovným krokom, najmä pre rodiny. Nižšie rozoberáme, čo všetko získate a koľko to stojí.

Veľké technologické spoločnosti stále hľadajú nové spôsoby, ako nás vtiahnuť do ich ekosystémov. Apple One zlučuje niekoľko služieb Apple do jednotného mesačného predplatného, ktoré je lacnejšie, ako samostatné prihlásenie sa na odber rovnakých služieb. Ak už napríklad odoberáte služby ako Apple TV+ a Apple Music, je to dobrý deal. Otázkou je, či Apple One dokáže presvedčiť aj ľudí, ktorí v súčasnosti používajú kombináciu služieb od Apple a tretích strán k tomu, aby sa úplne integrovali do Apple sveta. V tomto článku zistíte, čo Apple One obsahuje, koľko stojí, ako sa prihlásiť, a ďalšie podrobnosti o službe v prípade, že uvažujete o registrácii.

Čo obsahuje Apple One a koľko to stojí?

Apple One na Slovensku ponúka nasledujúce dve kombinácie služieb:

  • Individuálny: Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, a 50GB úložiska iCloud za 10.95 € mesačne
  • Rodina: Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, a 200GB úložiska iCloud za 14.95 € mesačne až pre 6 členov rodiny

Koľko môžem ušetriť?

Popravde, šetríte len vtedy, ak používate všetky tieto služby samostatne. Ak v súčasnosti odoberáte Apple Music a nič iné, potom s individuálnym plánom Apple One veľa neušetríte. V porovnaní s platením za každú službu zvlášť, s individuálnym plánom ušetríte 6 €, s rodinným 7 €.

Prehľad cien jednotlivých služieb:

  • Apple Music: 6 € mesačne za individuálne členstvo, 9 € za rodinné a 3 € stojí študentské predplatné.
  • Apple TV+: 5 € za mesiac.
  • Apple Arcade: 5 € za mesiac.
  • iCloud: 1 € mesačne za 50 GB, 3 € za 200 GB a 10 € za 2 TB.

Stojí za zmienku, že Apple TV+ a Apple Arcade je možné zdieľať s rodinou, či už sa prihlásite na odber samostatne alebo s individuálnym plánom Apple One.

A čo bezplatné skúšobné obdobie a existujúce predplatné?

Mesačnú bezplatnú skúšobnú verziu Apple One môžete získať, ak ste novým predplatiteľom a nemáte žiadne existujúce predplatné ani bezplatné skúšobné verzie žiadnej z týchto služieb. Získate tak všetko zadarmo na jeden mesiac a potom začnete platiť mesačný poplatok.

Ak máte spustené predplatné alebo bezplatnú skúšobnú verziu, veci sa trochu komplikujú. Ak si už platíte za niektoré služby v Apple One, tieto odbery budú pokračovať a ostatné získate na jeden mesiac zadarmo. Na konci mesiaca sa vaše aktuálne individuálne predplatné automaticky zrušia a za všetko začnete platiť cenu plánu Apple One.

Čo keby ste získali bezplatnú skúšobnú verziu Apple TV+ na tri mesiace alebo máte šesť mesiacov bezplatnej Apple Music prostredníctvom ponuky, ktorú ste uplatnili? Bohužiaľ, Apple One skráti tieto bezplatné skúšobné verzie na štandardné jednomesačné obdobie, po ktorom začnete platiť cenu plánu Apple One, ktorý ste si vybrali. Poznámka: Ak zrušíte svoj plán Apple One, už nezískate žiadny bezplatný skúšobný príspevok.

Služby Apple One

Čo konkrétne niektoré z týchto služieb ponúkajú? Tu je krátke predstavenie:

Apple Music

Apple Music patrí bez pochýb medzi najpopulárnejšie streamovacie služby. Celá knižnica s viac ako 90 miliónmi skladieb je dostupná v bezstratovom formáte a vďaka albumom s podporou Dolby Atmos získate pohlcujúci 3D zvuk. Apka pre iPhone je skvelá, apka pre Android celkom ujde, no nie sme fanúšikmi desktopovej aplikácie. Zdieľanie a spravovanie playlistov na sociálnych sieťach sa úplne nezhodujú s našou obľúbenou službou Spotify, no rozdiely sú čoraz menšie. Ak chcete prejsť zo Spotify na Apple Music, môžete si tiež vziať svoje playlisty so sebou.

Apple TV+

Apple TV+ so zameraním na kvalitu pred kvantitou nesúťaží s obrovskými knižnicami, ktoré ponúkajú Netflix, HBO Max a Disney+. Vo filmoch je to ľahké, aj keď sú tu hlavné tituly, ako je The Tragedy of MacbethWolfwalkers a Finch. Apple TV+ ponúka aj úspešné serialy ako Ted LassoThe Morning Show alebo For All Mankind a môže sa pochváliť aj vynikajúcimi hudobnými dokumentmi. Všetko je ponúkané v rozlíšení 4K s HDR a nie, na sledovanie obsahu v Apple TV+ nepotrebujete Apple TV.

Apple Arcade

Po troch rokoch od spustenia je dopad Apple Arcade na mobilné hry stále nejasný. Avšak ponúka niektoré z najlepších mobilných hier bez reklám alebo nákupov v aplikácii. V súčasnosti existuje viac ako 200 titulov, z ktorých mnohé sú exkluzívne. Niektoré z našich obľúbených zahŕňajú Mini MotorwaysSayonara Wild HeartsSneaky SasquatchFantasian, a Assemble With Care.

iCloud

Každý dostane 5 GB úložného priestoru v iCloude zadarmo, no ten sa čoskoro zaplní zálohami zariadenia, fotkami a videami. Môžete úložisko zväčšiť na 50 GB, 200 GB alebo 2 TB a každá možnosť podporuje rodinné zdieľanie. Existuje niekoľko alternatívnych služieb cloudového úložiska, ktoré dobre fungujú so zariadeniami Apple, ale iCloud je integrovaný najlepšie. Okrem priestoru navyše je ďalším dôvodom na inováciu iCloud Secure Video HomeKit. Umožňuje bezpečnostným kamerám HomeKit a video zvončekom zaznamenať 10 dní aktivity, ktoré je možné zobraziť v aplikácii Home. Plán 50 GB podporuje jednu kameru, plán 200 GB pokrýva až päť kamier a plán 2 TB podporuje neobmedzený počet kamier. Tieto videá HomeKit sa nezapočítavajú do vášho limitu úložiska iCloud.