Graf: Koľko zariadení vlastní priemerný Apple používateľ a ktoré sú najpopulárnejšie?

Apple nedávno prekročila hranicu 2 miliárd aktívnych zariadení. Pozrime sa preto koľko produktov vlastní priemerný zákazník Apple a ako si vedú zariadenia iPad, Mac a Apple Watch v porovnaní s iPhonom.

Spoločnosť CIRP sa o svoje zistenia podelila v najnovšej správe s názvom „The Apple Ecosystem Today„. Prvá vec, ktorú treba uviesť, je koľko zákazníkov Applu z opýtaných vlastní každé z hlavných produktov Apple.

Takmer 90% vlastní iPhone, druhým najpoužívanejším produktom je iPad, ktorý vlastní 73% Apple zákazníkov. Na treťom mieste sú Apple Watch, ktoré predbehli Mac. Má ich 58% Apple zákazníkov. Počítač Mac vlastní 50% zákazníkov.

Koľko zariadení vlastní priemerný Apple používateľ?

Nasledujúce dve koláčové grafy sú zaujímavé. Ten väčší zobrazuje, koľko z hlavných štyroch produktov od Apple zákazníci vlastnia. Menší graf ukazuje, ktorý produkt vlastnia tí zákazníci, ktorí majú iba jedno zariadenie od Apple.

CIRP zistil, že takmer 60% zákazníkov Apple vlastní tri alebo všetky štyri hlavné zariadenia, čo dokazuje, že Applu sa podarilo vytvoriť atraktívny ekosystém pre svojich zákazníkov.

Najmenšiu skupinu tvorili zákazníci, ktorí vlastnia iba jediný produkt, čo predstavuje menej ako 1/5 všetkých zákazníkov Apple. Medzi týmito zákazníkmi bol iPhone jednoznačne najpopulárnejší.

Na záver, CIRP zdôrazňuje, ako silným nástrojom pre tvorbu opakovaných nákupov je Apple ekosystém: „Je zriedkavé, že zákazník Apple vlastní len jedno zariadenie. iPhone a v menšej miere iPad slúžia často ako vstupná brána a Applu sa darí zväčšovať podiel zariadení medzi svojimi zákazníkmi.“