Microsoft oznámil, že Outlook pre Mac je odteraz zadarmo

Teraz máte ďalšiu alternatívu k vstavanej aplikácii Mail na počítači Mac. Microsoft sprístupnil Outlook pre Mac zadarmo. Predtým ste na používanie e-mailového klienta potrebovali buď predplatné Microsoft 365, alebo zakúpenie balíka Office. Teraz je k dispozícii v obchode Mac App Store.

Microsoft prekvapujúco predstavuje apku ako vhodný doplnok k aplikácii Outlook pre iPhone. Môžete napríklad preniesť rozpísaný e-mail do iPhonu, ak ste ho nedokončili na Macu pomocou funkcie Handoff. Pripravovaná funkcia Profily bude prepojená s režimami Môjho času v macOS a pomôže vám obmedziť hlásenia, keď sa sústredíte na prácu. Rovnako ako vo všetkých verziách programu Outlook môžete používať e-mailové kontá z rôznych služieb tretích strán vrátane Gmailu, iCloudu, Yahoo a samozrejme Microsoftu.

Firma sa nevyhýba niektorým dôvodom tohto kroku. Tím „prestavuje“ Outlook pre Mac s ohľadom na výkon, spoľahlivosť a dostupnosť. Bezplatné stiahnutie by mohlo podnietiť adopciu aplikácie používateľmi, ktorí by ju inak nikdy nevyskúšali. A samozrejme, môže to podporiť záujem o Microsoft 365 a Office u zákazníkov, ktorí vyžadujú úzku integráciu medzi svojím e-mailovým softvérom a aplikáciami zameranými na produktivitu.

Tento krok je vítaný. Populárnych e-mailových klientov pre Mac nie je veľa, najvýraznejší je Thunderbird od Mozilly. Niektoré z nich sú buď len platené, alebo sa ich funkcie odomykajú pomocou predplatného. Či už je Outlook lepší alebo horší e-mailový klient ako Apple Mail, teraz máte jednoduchý spôsob, ako si ho vyskúšať.