Microsoft pridáva iMessage do Windows 11

Microsoft oznámil, že najnovšia beta verzia aplikácie Phone Link v systéme Windows 11 umožní používateľom pristupovať k správam iMessage a vykonávať základné funkcie chatu.

Microsoft poskytol informácie o novej funkcionalite na svojom blogu Windows Insider. Aplikácia Phone Link, ktorá doteraz využívala Bluetooth len na pripojenie k telefónom so systémom Android, bude po novom podporovať aj iPhone. Po nadviazaní spojenia a konfigurácií nastavení budú mať používatelia k dispozícii záklané funkcie ako prístup ku kontaktom, uskutočňovanie hovorov a používanie iMessage pre textovú komunikáciu.

Podľa príspevku na blogu spoločnosti Microsoft nie sú podporované skupinové konverzácie a nebude možné posielať obrázky, zvuk ani video. V rozhovore pre The Verge Yusuf Mehdi z Microsoftu tiež upozorňuje, že Phone Link nedokáže rozlíšiť štandardnú textovú správu od správy odoslanej prostredníctvom iMessage – to znamená žiadne zelené alebo modré chatovacie bubliny. Phone Link tiež vidí len odoslané a prijaté správy, takže nezobrazí celú históriu chatu na iPhone.

Spoločnosť Microsoft sa nezmienila o tom, či budú k dispozícii funkcie iMessage, ako napríklad úprava alebo zrušenie odosielania správ, alebo efekty bublín a obrazovky, ale dá sa predpokladať, že nebudú podporované. Napriek tomu je to pre veľmi veľký počet používateľov iPhonu, ktorí ako hlavný počítač používajú Windows PC, ďalšia vítaná funkcia, ktorá umožní prístup k zariadeniam a službám Apple. V novembri minulého roka spoločnosť Microsoft pridala do aplikácie Fotografie v systéme Windows 11 prístup k iCloud fotkám. Microsoft má k dispozícii aj testovacie verzie aplikácií Apple Music a Apple TV pre systém Windows; tieto aplikácie by mali byť dokončené neskôr v tomto roku.

Nová verzia aplikácie Phone Link s podporou iOS je v súčasnosti vo fáze beta a je dostupná len pre vývojárov v programe Windows Insider. Microsoft neoznámil, kedy bude aplikácia dostupná pre širokú verejnosť, ale pravdepodobne bude súčasťou aktualizácie systému Windows 11.