Sledujte “klasickú TV” na Apple TV

Apple TV ponúka možnosť sledovať kanály slovenskej, českej ale aj zahraničnej TV bez nutnosti káblovej televízie či set-top boxu. Na začiatku by sme mali vysvetliť ako to celé funguje.

Čo je IPTV a aké sú jej výhody?

IPTV ( Internet Protocol Television ) alebo inak internetová televízia umožňuje príjem televízneho vysielania prostredníctvom internetového protokolu. Jediné čo k tomu potrebujete je internetové pripojenie, televízor a Apple TV 4 gen. alebo novšie.

Hlavnou výhodou IPTV je schopnosť maximálne sa prispôsobiť potrebám diváka. Vďaka rade integrovaných digitálnych funkcií sa nemusíte obávať, že by ste prišli o svoje obľúbené relácie alebo vám utiekol začiatok filmu.

Ponuka benefitov sa môže v závislosti od poskytovateľa líšiť, no mala by obsahovať niektoré z týchto služieb:

  • Timeshift ( spätné pozretie relácie, až niekoľko týždňov dozadu )
  • Videotéka ( možnosť prehliadania rôznych filmov )
  • Nahrávanie
  • Pretáčanie
  • Pauza

Zosumarizovali sme pre vás niektorých poskytovateľov internetovej televízie spolu s ich balíkmi predplatného:

Antik TV

Na sledovanie je okrem internetu, Apple TV 4 gen. potrebná registrácia na Antiktv.sk. Vybrať si môžete zo 6 balíkov predplatného, ktoré ponúkajú okrem slovenských a českých kanálov aj maďarské alebo ruské. Vstupný balík so 14 televíznymi stanicami je zdarma, ceny väčších balíkov sa pohybujú od 3 € do 7,9 €/mesiac.  Filmových milovníkov bude HBO balík piatich staníc stáť 9,4 €/mesačne.

Stačí, ak si vyberiete niektorý z balíkov a na 1 účet pozeráte televíziu až na siedmich zariadeniach v jednom okamihu. Dve zariadenia sú viazané na televízor a ďalších päť môžu byť zariadenia ( tablet alebo smartfón ) s operačným systémom iOS alebo Android. Balík zahŕňa aj 20-dňový archív.

ITcity

sledovani.tv
Sledovanie televízie na Apple TV je možné prostredníctvom aplikácie „Sledovani.tv“.

Za cenu len 5,5 €/mesiac získate až 72 televíznych staníc a 49 rádiostaníc. Okrem toho vám ponúknu prezeranie 7-dňového archívu vysielania a až 50 hodín nahrávania. Vaša rodina može v jednom okamihu sledovať rôzne stanice na rôznych zariadeniach – vy na TV, deti na tablete a vaša polovička na PC.

Sledovanie TV je dostupné v celej EÚ bez príplatkov a okrem toho nemusíte strácať čas reklamami. Ak chcete spestriť ponuku programov, môžete si za doplatok vybrať niektorý z tematických balíkov: detský, filmový, športový, relax, HBO a mnoho ďalších.

Aplikácie na vyššie uvedené služby si stiahnete priamo v App Store na vašej Apple TV.

Lepšia.TV

Ukážkový režim služby Lepšia.TV

Pokiaľ používate Apple TV na zrkadlenie obrazovky vašich ďalších iZariadení alebo máte staršiu Apple TV, ktorá nepodporuje možnosti inštalácie aplikácii z App Store, zvážte službu Lepšia.TV – ponúka vo svojom balíku až 105 staníc, ktorých archív môžete sledovať až 100 dní spätne. K tomu získate 1847 filmov a darček vo forme HBO OD + HBO GO na mesiac zadarmo. Tento balík môžete testovať na jeden mesiac za cenu 0,1 € bez viazanosti. Ak sa pre tento balík rozhodnete, bude vás mesačne stáť 7,39 €.  V ponuke je aj balík MINI s 18 timi stanicami, desat dňovým archívom a 556 filmami za cenu 3,49 €/ mesiac.

Najväčšou nevýhodou oproti konkurencii je spoplatnené sledovanie na viacerých zariadeniach naraz. Za každé zariadenie musíte doplatiť sumu 3,69 €. Maximálne však môžete objednať 3 extra zariadenia na jedno predplatné.