Tento bezpečnostný hack zabezpečí vaš iCloud účet pred zlodejmi iPhonov

Ak si do svojho účtu iCloud pridáte ďalšie heslo, môže vám to zachrániť kožu, ak vám iPhone ukradnú. V predvolenom nastavení je prístupový kód iPhonu všetko, čo niekto potrebuje na to, aby vás niekto zablokoval. A nie je až také ťažké zachytiť váš prístupový kód, ak sa do iPhonu prihlásite na verejnom mieste.

V skutočnosti sa v poslednom čase vyskytlo viacero koordinovaných podvodov: Zlodej sleduje, či niekto v bare alebo na inom verejnom mieste nezadáva prístupový kód iPhonu. Potom obetiam vytrhne zariadenie z rúk. A skôr než stihnete čokoľvek urobiť zistíte, že je váš iCloud účet zablokovaný. Nastavenie druhého hesla vás našťastie môže ochrániť pred týmto typom zločinu.

Pridajte si heslo do svojho účtu iCloud

Nedávne video Joanny Sternovej pre Wall Street Journal o tom, ako tieto situácie ničia životy, je drsné. Vďaka vášmu prístupovému kódu môžu zlodeji získať prístup k vašim heslám, bankovým účtom, fotoknižnici – všetko sú to kúsky skladačky, ktorú môžu poskladať tak, aby vám ukradli peniaze, požiadali o kreditné karty, vymazali váš telefón a po skončení ho predali.

Vo videu sa Sternová rozpráva s osobou, ktorá sa stala obeťou takéhoto útoku. Obeť dokonca vedela, že sa má okamžite prihlásiť do apky Nájsť na kamarátkinom zariadení, aby svoj iPhone na diaľku zablokovala, ale zlodeji boli rýchlejší. Čo môžete urobiť, aby ste ochránili svoj účet? Je to naozaj jednoduché.

Nastavenie kódu pre funkciu Čas pred obrazovkou

Pre tento jednoduchý hack na zvýšenie bezpečnosti stačí zakázať vykonávanie zmien v iCloud účte pomocou prístupového kódu pre funkciu Čas pred obrazovkou. Táto funkcia bola pôvodne navrhnutá tak, aby rodičia mohli zamedziť svojím deťom napríklad minúť všetky peniaze na nákupy v aplikáciách alebo limitovať počet hodín strávených na sociálnych sieťach.

V tomto prípade dodatočný prístupový kód zabráni zlodejovi v prístupe k nastaveniam služby iCloud. Ak vám iPhone ukradnú a zlodej sa pokúsi zmeniť heslo vášho Apple ID účtu, narazí na druhú prekážku. Získate tak čas prepnúť iPhone do režimu Stratený. (Tento tip pochádza od Benedicta Evansa.)

Pre nastavenie prejdite do ponuky Nastavenia > Čas pred obrazovkou > Obmedzenia obsahu a súkromia > Zmeny účtu > Nepovoliť.

Potom sa vráťte o dve strany späť na hlavnú ponuku pre funkciu Čas pred obrazovkou, prejdite nadol a ťuknite na položku Použiť kód pre Čas pred obrazovkou.

Po vykonaní tejto zmeny sú nastavenia služby iCloud šedé. Ak sa potrebujete dostať späť, musíte prejsť do Nastavenia > Čas pred obrazovkou > Obmedzenia obsahu a súkromia a zadať kód, aby ste vykonávanie zmien opäť povolili.