Upravovanie widgetov v Big Sur

Správa a zmena veľkosti widgetov v macOS Big Sur

Widgety v Big Sur vyzerajú rovnako ako v systéme iOS, ale ich správa a zmena veľkosti funguje trochu inak. Do centra notifikácii a widgetov sa dostanete kliknutím na čas v hornej lište na počítači Mac, čo nedáva zmysel, ale iba tak ho viete aktivovať. V spodnej časti stĺpca všetkých widgetov, ktoré ste nainštalovali, sa nachádza tlačidlo „Upraviť“. Kliknite na Upraviť a panel sa rozšíri na prehliadač a editor widgetov.

V ľavej časti prehliadača widgetov je zoznam systémových aplikácií a aplikácií tretích strán, ktoré sú nainštalované v počítači Mac, a ktoré ponúkajú widgety. Stredná časť zobrazuje dostupné widgety a posledná časť zobrazuje widgety, ktoré ste nainštalovali. Mnoho aplikácií tretích strán už widgety podporujú a pri prvom otvorení prehľadávača sa všetky zobrazia v strednej časti prehľadávača widgetov. To môže byť trochu mätúce, pretože widgety nie sú vždy pomenované alebo navrhnuté tak, aby bolo zrejmé, do ktorej aplikácie patria. Najjednoduchšie je jednoducho kliknúť na zoznam aplikácií vľavo, ktorý filtruje to, čo sa zobrazuje, takže sa zobrazuje iba vybratá aplikácia.

Zmena veľkosti zobrazenia: malé, stredné, veľké

Môj najobľúbenejší trik s widgetmi na Macu je, že na rozdiel od iOS a iPadOS je možné ich veľkosť zmeniť na danom mieste. Ak sa na zariadení iPhone alebo iPad rozhodnete, že chcete inú veľkosť widgetu, musíte ho odstrániť a prejsť procesom jeho opätovného vyhľadania v knižnici widgetov, aby ste mohli pridať inú veľkosť. Na počítačoch Mac však máte možnosť kliknúť pravým tlačidlom myši na widget a vybrať si z dostupných možností veľkosti. Keď to urobíte, widget sa animuje na novú veľkosť na rovnakom mieste, čo je oveľa menej časovo náročné ako proces v systéme iOS a iPadOS.