Všetko čo potrebujete vedieť o AirPlay

AirPlay vám umožní vychutnať si všetku vašu obľúbenú hudbu a videá z iPhonu, iPadu a Macu bezdrôtovo na akomkoľvek kompatibilnom zariadení s AirPlay!

AirPlay je patentovaný protokol bezdrôtového streamovania spoločnosti Apple, ktorý vám umožňuje okamžite zdieľať zvuk alebo video medzi vaším iPhonom, iPadom alebo počítačom Mac a Apple TV alebo iným zariadením s podporou AirPlay. Apple HomePod sa tiež vo veľkej miere spolieha na AirPlay.

Streamovanie videa alebo zrkadlenie obrazovky iPhonu, iPadu pomocou AirPlay

Existuje veľa spôsobov, ako môžete váš obľúbený iPhone, iPad a Mac prepojiť s Apple TV. Môžete streamovať video a prehrávať audio z iPhonu alebo iPadu na Apple TV. Zrkadlenie obrazovky vášho Macu je tiež k dispozícii.


Ako používať AirPlay s reproduktorom HomePod

Zážitok z používania reproduktorov HomePod sa celý opiera o využitie technológie AirPlay. Existujú dve verzie HomePodu. Prvý, jednoducho s názvom HomePod sa už nepredáva. Jeho mladší brat HomePod mini je stále na trhu, aj keď oficiálna podpora na Slovensku chýba. Reproduktory HomePod je možné prepojiť a vytvoriť tak multi-room audio alebo stereo pár.

Prenášanie obsahu cez AirPlay na Macu

Od roku 2021 je konečne možné prehrávať obsah na váš Mac. Predtým bolo možné použiť AirPlay len na zrkadlenie obrazovky Macu na Apple TV. Na podporovanom zariadení môžete prehrávať zvuk alebo video cez AirPlay na Macu so systémom macOS Monterey. Funguie na všetkých nových počítačoch Mac!