Významná aktualizácia pre 27″ iMac a menšie zmeny pre 21,5″ iMac a iMac Pro

Apple iMac 2020

Apple včera predstavila aktualizáciu 27-palcového 5K Retina iMacu s rýchlejšími procesormi, aktualizovanou grafikou, väčším úložným priestorom a novými možnosťami displeja. Hoci je dizajn totožný s existujúcim modelom, jedná sa o významnú aktualizáciu.

Podľa tlačovej správy Apple:

„Teraz sa naši zákazníci viac ako kedykoľvek predtým spoliehajú na počítače Mac. Mnohí z nich potrebujú najvýkonnejší a najschopnejší iMac, aký sme kedy vyrobili. Vďaka vynikajúcemu výkonu, zdvojnásobeniu pamäte, diskom SSD so štvornásobným úložným priestorom, ešte viac ohromujúcemu displeju Retina 5K, lepšiemu fotoaparátu, reproduktorom s vyššou vernosťou a mikrofónom v štúdiovej kvalite je 27-palcový iMac vybavený novými funkciami za rovnakú cenu. Je to dokonalý počítač pre prácu, tvorbu a komunikáciu.“

Tom Boger, SP Apple pre marketing produktov Mac a iPad.

Naposledy aktualizovaný v marci 2019, nový iMac obsahuje 6. a 8. jadrové procesory Intel 10. generácie, ktoré môžu pomocou technológie Turbo Boost dosiahnuť takt až 5,0 GHz. Úložný priestor je teraz výlučne SSD s rýchlosťou prenosu do 3,4 GB / s pri spúšťaní aplikácií a veľkých súborov. Prvýkrát je k dispozícii aj konfigurácia s 8TB SSD, čo je štvornásobok úložiska dostupného v predchádzajúcom modeli. Až doteraz boli štandardné konfigurácie 27-palcového iMacu dodávané s diskami Fusion Drive ( kombinácia malého SSD a mechanického disku ), čo bolo cool v roku 2012, nie v 2020.

Apple iMac 2020

Predstavený iMac dostal novú grafiku AMD Radeon Pro Series 5000. Displej iMacu má rovnaké rozlíšenie ako predtým, ale teraz prichádza s novou možnosťou nano-textúry, ktorá sa prvýkrát objavila v Pro Display XDR a poskytuje nízku reflexiu a matný povrch. Displej iMacu navyše podporuje technológiu True Tone od Apple. Nový stolný počítač typu all-in-one obsahuje aj čip T2 pre bezpečnejšie bootovanie a zabezpečenie dát, kameru FaceTime HD 1080p a vylepšené reproduktory a mikrofóny.

Ďalšie iMacy sa dočkali menšej aktualizácie. SSD disk je teraz štandardom v modeli s rozmermi 21,5 palca, hoci Fusion Drive je stále v ponuke. iMac Pro má teraz v základnej konfigurácii 10 jadrový procesor Intel Xeon.

Včerajšie predstavenie je v súlade s tvrdeniami Apple počas WWDC, že spoločnosť mala v procese prípravy ďalšie modely založené na procesoroch Intel. Aj keď počítače Mac s procesormi ARM sú na ceste koncom tohto roka, Apple neodhalila, ktoré modely prevedú na ARM ako prvé. Ak teda potrebujete nový desktop, modely založené na procesoroch Intel stále stoja za zváženie. Najmä nový 27-palcový iMac, ktorý teraz získal podstatne vylepšenia.