WWDC 2020: Nový softvér pre iPhone, Mac, iPad ďalšie

Čo znamená skratka WWDC?

WWDC, alebo tiež Worldwide Developers Conference, je konferencia pre vývojárov od spoločnosti Apple. Koná sa raz ročne ( väčšinou v priebehu mesiaca jún ) a ponúka vývojárom z celého sveta možnosť zúčastňovať sa počas celého týždňa špeciálnych workshopov s inžiniermi Apple.

V poradí už 31. konferencia sa sa tento rok bude konať výlučne online vzhľadom na prebiehajúcu globálnu krízu spojenú s koronavírusom.

Online verzia WWDC sa začne 22. júna a bude zadarmo pre všetkých. Umožní miliónom vývojárov z celého sveta získať prístup k budúcim verziám iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS.

Apple pravidelne začína WWDC hlavnou prezentáciou, ktorá sa uskutoční v pondelok 22. júna o 19:00 stredoeurópskeho času. Táto udalosť bude vysielaná priamo z Apple Park a bude sa dať sledovať na stránkach Apple.com, v aplikácii Apple Developer, na webovej stránke Apple Developer, na Apple TV alebo YouTube.

WWDC sa tradične koná v McEnery Convention Center v San Jose v Kalifornii a Apple si za vstupenku zvyčajne účtuje 1 599 USD, ale tento rok bude úplne zadarmo pre všetkých. WWDC sa zvyčajne koná začiatkom júna, ale tohtoročná udalosť je o čosi neskôr, aby mali organizátori dodatočný čas na prípravu nového digitálneho formátu.

Workshopy pre inžinierov a videá si bude možné prezerať na webe Apple Developer alebo v apke Apple Developer, ktorá je k dispozícii pre iPhone, iPad a od tohto roku aj pre Mac.

Očakávané hardvérové novinky

Tento rok by sa Apple na WWDC pravdepodobne zameria na počítače Mac. Hovorí sa, že Apple predstaví na tejto udalosti čipsety architektúry ARM a nový iMac.

Očakávané softvérové novinky

Neoddeliteľnou súčasťou WWDC je predstavovanie nových operačných systémov, ktoré sa na jeseň dostanú na zariadenia širokej verejnosti. Očakávame ohlásenie systémov iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14, watchOS 7 a MacOS 10.16, zatiaľ však o nich nemáme veľa informácii. Nechajme sa prekvapiť už budúci pondelok. 😬

Free Webinár

Prihláste sa teraz a získajte svoj prvý webinár zadarmo