Apple ukončila výrobu veľkého HomePodu

Známy web zameraný na technológie TechCrunch informoval o tom, že Apple končí s pôvodnou väčšou verziou reproduktoru HomePod. Vo vyhlásení pre TechCrunch Apple uviedla:

HomePod mini je hitom od svojho uvedenia na jeseň minulého roku a zákazníkom ponúka úžasný zvuk, inteligentného asistenta a inteligentné ovládanie domácnosti už za 99 USD. Naše úsilie sústreďujeme na HomePod mini. Ukončujeme pôvodný HomePod, ktorý bude naďalej k dispozícii do vypredania zásob prostredníctvom online obchodu Apple, maloobchodných predajní Apple a autorizovaných predajcov Apple. Spoločnosť Apple poskytne zákazníkom HomePodu softvérové aktualizácie, servis a podporu prostredníctvom služby Apple Care.

Na našom trhu pôvodný HomePod a rovnako aj novinku HomePod mini v katalógu autorizovaných predajcov APR nenájdete. Dôvodom je chýbajúca lokalizácia pre Siri v SK/CZ jazyku. To však hrá do karát iným predajcom elektroniky, ktorí sa rozhodli reproduktory od Apple zaradiť do svojej ponuky napríklad s pribalenou redukciou, originálnym US adaptérom a nezanedbateľným príplatkom oproti pôvodnej cene.

homepod-image-2

Pôvodná väčšia verzia HomePodu mi bude chýbať aj napriek tomu, že s mojimi HomePodmi mini som veľmi spokojný. Mini je vďaka svojej veľkosti podstatne univerzálnejší ako pôvodný HomePod. Napriek tomu, že hrá veľmi dobre pre tak malý reproduktor, jeho vernosť zvuku sa s väčším modelom porovnáva ťažko.

Dúfam, že to nie je koniec snahy Applu uspieť na trhu vyššej triedy reproduktorov. Aj vďaka produktom ako sú HomePod a AirPods Max Apple preukázala, že má technické znalosti na vytvorenie high-end reproduktorov a slúchadiel. Možno sa do konca mesiaca dočkáme soundbaru Apple spárovaného s novou Apple TV 😬.