Ľudskou rečou: Porovnanie fotoaparátov v modeloch iPhone 12

Nové modely iPhone 12 prinášajú množstvo vylepšení v oblasti fotoaparátov. Vylepšenia sú kombináciou hardvéru a softvéru, ktoré podľa špecifikácii vyzerajú sľubne, najmä pokiaľ ide o iPhone 12 Pro Max.

Sebastiaan de With, ktorý je členom tímu vývojárov apiek Halide a Spectre, rozoberá zmeny v nových iPhonoch a vysvetľuje, ich význam pre fotografov. Asi najvýznamnejšou hardvérovou zmenou je senzor iPhone 12 Pro Max. Podľa de With:

Okrem lepšieho objektívu má 12 Pro Max priestor na uskladnenie nového, o 47% väčšieho snímača. To znamená väčšie pixely a väčšie pixely, ktoré zachytávajú viac svetla, jednoducho znamenajú lepšie fotografie. Viac detailov vo dne, viac svetla v noci. To v kombinácii s objektívom vedie k takmer dvojnásobnému množstvu zachyteného svetla: Apple tvrdí, že v porovnaní s 11 Pro je zlepšenie snímania svetla o 87%. To je šialené.

Pro Max tiež získal nový systém stabilizácie obrazu:

Model 12 Pro Max dostal aj nový systém OIS s posunom senzora. OIS alebo optická stabilizácia obrazu umožňuje vášmu iPhonu trochu pohybovať s fotoaparátom, aby kompenzoval vaše rozhodne nestabilné ruky. To vedie k plynulejšiemu zachytávaniu videa a ostrejším fotkám v noci.

Pokiaľ ide o softvér, de With si myslí, že predstavenie nového formátu ProRAW vyzerá sľubne, hoci v súčasnosti poznáme málo detailov a dostupný bude až neskôr v tomto roku:

ProRAW vám podľa Apple poskytuje štandardné RAW spolu s informáciami, ktoré by mali pri úpravách ponúknuť fantastickú flexibilitu. Vie sa len málo a môže sa stať, že formát bude podporovať exkluzívne iba iPhone 12 Pro / Pro Max.

Prečítajte si článok iPhone 12 a iPhone 12 Pro pre ďalšie podrobnosti.